📅 2026-yil 10-fevral kuni Nurafshon shahri adliya bo‘limi xodimlari tomonidan “Obod turmush” MFYda “Adliya kuni” tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davomida aholi o‘rtasida huquqiy targ‘ibot ishlari olib borildi hamda sayyor qabul tashkil etilib, fuqarolarning murojaatlari tinglandi. Jumladan, 4 nafar fuqaroga joyida huquqiy tushuntirishlar berildi, 2 nafar fuqaroga esa sayyor davlat xizmatlari ko‘rsatildi.
Bundan tashqari, fuqarolarga oilaviy nizolar va ajrimlarning oldini olish, “Oila muqaddas”, “Farzand tarbiyasi – buyuk mas’uliyat”, shuningdek oilaviy ajrimlarning kelgusidagi salbiy oqibatlari yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, tadbir jarayonida adliya bo‘limi xodimlari tomonidan ishtirokchilarga O‘zbekiston Respublikasining O‘RQ-937-sonli qonuni, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 5-yanvardagi PQ-1-sonli qarori, “Mulk huquqlari kafolatlari”, shuningdek boshqa yangi qabul qilinayotgan normativ-huquqiy hujjatlarning mazmun-mohiyati tushuntirildi va aholiga axborot flayerlari tarqatildi.
#stop_korrupsiya
📢 Pensiya jamg‘armasi tizimida korrupsion holatlarga duch keldingizmi? Bizga “Tezkor xabar” bering!
🛑 Korrupsiyaga “Yo‘q” deng!
💻 Tizimda korrupsiya holatlari va noqonuniy harakatlar haqida xabar berish uchun 12-71 ishonch telefonimiz yoki ijtimoiy tarmoqlardagi quyidagi sahifalarimiz orqali biz bilan bog‘laning: