Nurafshon shahrida tadbirkorlar bilan muloqot
🟢Bugun mazkur reja asosida shahar hokimligi binosida navbatdagi uchrashuv tashkil etildi. Unda Prezident Administratsiyasining mas’ul vakili, Respublika va viloyat ishchi guruhi mas’ullari, Toshkent viloyati hokimining oila va xotin-qizlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari N.Normirzayeva, shahar hokimi va mas’ul rahbarlar, shuningdek, 40 dan ziyod tadbirkorlar ishtirok etdi.
🟢Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish yo‘nalishlarida belgilab berilgan ustuvor vazifalarning mazmun-mohiyati va ahamiyati yuzasidan batafsil fikr almashildi.
🟢Tadbir davomida tadbirkorlarga qonunchilikdagi imtiyozlar va imkoniyatlar, hududdagi investitsiya loyihalari hamda bo‘sh binolar va yer uchastkalari haqida ma’lumot berildi. Shu bilan birga, tadbirkorlarni qiynayotgan masalalar muhokama qilinib, joyida yechim choralari ko‘rildi.
🟢Shuningdek, tadbirkorlarning murojaatlari asosida mavjud muammolarni bartaraf etish, yangi ish o‘rinlari yaratish va ishlab chiqarish hajmini kengaytirish, byurokratik to‘siqlarni kamaytirish hamda davlat organlari bilan hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha amaliy choralar belgilab olindi.
Bunday ochiq muloqotlar shaharning boshqa hududlarida ham davom etadi.
"Tadbirkorlikni rivojlantirish – mamlakatimiz iqtisodiy taraqqiyoti va aholining farovonligi uchun muhim vazifa. Har bir tadbirkorning g‘oyasi va tashabbusi qo‘llab-quvvatlanishi kerak."
🟢Nurafshon shahri hokimligi, Respublika va viloyat ishchi guruhlari tomonidan tadbirkorlar hamda tadbirkorlik faoliyatini boshlash istagida bo‘lgan fuqarolar bilan ochiq muloqot tadbirlarining shaharda o‘tkazilish rejasi e’lon qilingan edi.