Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати Мудофаа ва хавфсизлик масалалари кўмитаси раиси Қутбиддин Нукритдинович Бурханов ва Сенатор Толибжон Абдумаликович Мадумаровлар, сиёсий партия ташкилотлари, халқ депутатлари Нурафшон шаҳар Кенгаши депутатлари ҳамда доимий комиссиялар иш фаолиятига доир сиёсий партиялар ва халқ депутатлари Нурафшон шахар Кенгаши депутатлари, доимий комиссиялар ва шаҳар ҳокимлиги ходимларининг ваколатлари хақида шунингдек махаллий Кенгаш Регламентига киритилган ўзгаришлар ҳақида семинар ўтказилди.
@Nurafshonpressa
Кексалар ҳолидан ҳабар олинди. Нурафшон шаҳар маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғи Б.Қахаров, Ҳотин-қизлар масалалари бўйича ўринбосари Сохиба Эргашевна, Нурафшон шаҳар 3-сектор рахбари Отабек Ғанибекович, тадбиркоримиз Усмонов Ўлмас ҳомийлигида, Нурафшон шаҳар “Юксалиш” ва “Оппоқ” МФЙ маҳаллаларида истиқомат қиладиган кекса, боқувчисини йўқотган ва ижтимоий химояга муҳтож оиларар Фозилова Жамила ва Нишонава Шаҳнозаларнинг ҳолидан ҳабар олиниб уларга кундалик эҳтиёж учун зарур бўладиган озиқ-овқат маҳсулотлари топширилди.
Нурафшон шаҳар ҳокимлигининг фуқароларга кўрсатаётган бу каби ғамхўрлиги, албатта, маҳалламиз аҳлини чексиз шодлантирмоқда, – дейди «Юксалиш» маҳалласи раиси Неъмат Маврулов.
КИЧКИНА ДЕМАНГ БИЗНИ...
Нурафшон шаҳар ХТБ тассаруфидаги 32-умумий ўрта таълим мактабида бошланғич синф ўқувчилари ўртасида фанлар бўйича очиқ дарслар ташкил этилди. "Куз неъматлари"," Ёш рассомлар" мавзулари асносида ўтган ушбу тадбирларда ўқувчи ёшларнинг тасвирий санъатга бўлган қизиқишлари синовдан ўтказилди. Бунда синфлар ўртасида алоҳида суръатлар танлови эълон қилиниб, танловда 2б-синф ўқувчиси Мадина Жамолиддинова – 3-ўринга, 4б-синф ўқувчиси Отабек Юсуфбеков – 2-ўринга ва танловнинг мутлоқ ғолибаси 1а-синф ўқувчиси Раъно Норматова 1-ўринга лойиқ деб топилди.
Эндигана мактабга қадам қўйган биринчи синф ўқувчиси ўзидан катта опа-акалари билан беллашиб, фахрли биринчи ўринни эгаллаганлиги ҳар қанча тахсинга, эътиборга, эътирофга лойиқ албатта. Кўтаринки руҳда ўтган тадбир сўнгида ўзидаги ихтидорни барчадан кўра кўпроқ намоён этолган иштирокчилар мактаб маъмурияти томонидан эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Нурафшон шаҳрида "Келажак лидерлари" клуби аъзолари округ сайлов комиссияси фаолияти билан танишди
✅ Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловига 29 кун қолди.
—————
✅ До выборов Президента Республики Узбекистан осталось 29 дней.
Тадбиркорлар билан учрашув
Нурафшон шаҳар ҳокими М.Салиев Нурафшон шаҳрида фаолият юритаётган тадбиркорлар билан учрашди. Учрашувда тадбиркорлар муаммоли масалалари юзасидан мурожаатлар қилишди. Тадбиркорларнинг барча мурожаатлари Нурафшон шаҳар ҳокимлиги мутасадди ташкилот раҳбарлари томонидан тадбир жараёнида ўрганиб чиқилди ва ижобий ҳал қилинди. Шаҳар ҳокими барча тадбиркорларга қулай шароит яратиш уларни қўллаб қуватлаш бўйича вазифалар белгилади.