📌 Nurafshon shahrida muhim qarorlar muhokama qilindi
Bugun Nurafshon shahri hokimligi majlislar zalida Yettinchi chaqiriq xalq deputatlari Nurafshon shahri Kengashining navbatdagi o‘n oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiya O‘zbekiston Respublikasi “Mahalliy davlat hokimiyati to‘g‘risida”gi qonunining 17-moddasiga muvofiq chaqirilib, unda shahar taraqqiyoti, aholi farovonligi va ijtimoiy barqarorlikka bevosita daxldor masalalar atroflicha ko‘rib chiqildi.
🗂 Kun tartibidan joy olgan masalalar:
🔹 aholi murojaatlari bilan ishlash samaradorligi va mavjud muammolar;
🔹 shahar Adliya bo‘limi, prokuratura hamda Ichki ishlar bo‘limining 2025-yildagi faoliyati va qonuniylik holati;
🔹 O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi PQ–1-sonli qarori ijrosi;
🔹 shahar iqtisodiyoti va moliya tizimining 2025-yil yakunlari;
🔹 2026-yil boshiga shakllangan erkin qoldiq mablag‘lardan samarali foydalanish;
🔹 sog‘liqni saqlash tizimida amalga oshirilgan ishlar;
🔹 Xalq deputatlari shahar Kengashining 2026-yilga mo‘ljallangan ish rejasi va doimiy komissiyalar faoliyatini takomillashtirish masalalari.
👥 Sessiya davomida mas’ul rahbarlarning axborot va hisobotlari tinglanib, deputatlar tomonidan tanqidiy-tahliliy muhokamalar olib borildi. Muammolarni bartaraf etish va natijadorlikni oshirishga qaratilgan aniq qarorlar qabul qilindi.
Asosiy maqsad — davlat organlari faoliyatida ochiqlik va javobgarlikni kuchaytirish, budjet mablag‘laridan oqilona foydalanish hamda aholi turmush sifatini yanada yaxshilashdan iborat.
🤝 Qabul qilingan qarorlar ijrosi doimiy nazoratga olindi.