🔺 Mazkur tadbir shahar "Nuroniy" jamg'armasi qoshidagi "Buvijonlar maktabi" a'zolari va RMMM Nurafshon shahar bo'linmasi tashabbusi bilan tashkil qilindi. Bo'lib o'tkan tadbirda J.Ahmedkulov milliy o‘zligimizni asrash, boy ma’naviy merosimizni avaylab, uni kelajak avlodga yetkazish bugungi kunning dolzarb vazifasi ekanini ta’kidladilar. “Milliy qadriyatlar atlasi” xalqimizning urf-odatlari, an’analari va nomoddiy madaniy merosini o‘zida jamlagan muhim manba sifatida e’tirof etildi.
🔺 Kitob taqdimoti doirasida o‘tkazilgan “Alla” tanlovida ijrochilar ona mehrini, milliy ruh va ezgulikni tarannum etgan allalarni mahorat bilan kuyladilar. Ushbu ma’naviy-ma’rifiy tadbir milliy qadriyatlarimizni keng targ‘ib etish va yosh avlod qalbida milliy g‘urur tuyg‘usini mustahkamlashga xizmat qildi.
Xorijda ishlash niyatida bo‘lgan yurtdoshlarimizni 20-21 - fevral kunlari bo‘lib o‘tadigan mehnat yarmarkalariga taklif qilamiz!
Tadbir davomida fuqarolarimizga mehnat migratsiyasi bo'yicha quyidagi ma'lumotlar beriladi:
Tadbir tashkilotchilari:
Ushbu yarmarka xorijda ishlashni rejalashtirayotgan fuqarolar uchun aniq, ishonchli va rasmiy axborot manbai bo‘lib xizmat qiladi.
20-fevral — Oqqo'rg'on tuman "Kasbiy ko'nikmalar markazi" binosida
Manzil: Oqqo'rg'on tuman, Toovul MFY, Oybek ko'chasi (Monomarkaz)