📌 Nurafshon shahrida ikki kunlik muhim treninglar bo‘lib o‘tdi
2026 yil 16–17 fevral kunlari Toshkent viloyatining Nurafshon shahrida mazmunli va amaliy ahamiyatga ega ikki kunlik treninglar tashkil etildi.
Unda xalq deputatlari Yuqori Chirchiq tumani va Zangiota tumani tumanlari hamda Nurafshon shahri Kengashlari huzuridagi Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiya a’zolari, shuningdek Yoshlar maslahat guruhlari vakillari ishtirok etdi.
Treninglar Shvetsariya Taraqqiyot va hamkorlik agentligi moliyaviy ko‘magida, Yuksalish movement, UNICEF hamda United Nations Development Programme hamkorligida, BMTning “O‘zbekistonda yoshlar va bolalar uchun qulay mahalliy boshqaruvning inklyuziv transformatsiyasi” loyihasi doirasida o‘tkazildi.
Tadbirning asosiy maqsadi — yoshlarni qaror qabul qilish jarayonlariga faol jalb etish, mahalliy boshqaruvda ularning fikr va tashabbuslarini inobatga olish hamda yoshlar maslahatlari mexanizmlarini yanada rivojlantirishdan iborat bo‘ldi.
🔹 Mazkur treninglar mahalliy darajada ochiqlik, ishtirokchilik va samarali boshqaruv tamoyillarini mustahkamlashga xizmat qildi.