Viloyat delegatsiyasi Ufa shahrida xalqaro darajasidagi zamonaviy kampus faoliyati bilan tanishdi
Toshkent viloyati hokimi Zoyir Mirzayev boshchiligidagi viloyat delegatsiyasi Boshqirdiston Respublikasiga amaliy safari doirasida Ufa shahrida joylashgan Yevroosiyo ilmiy-ta’lim markazi (NOS)  faoliyati bilan tanishdi
Mazkur kampus Bashqirdistonni ta’lim, ilm-fan va innovatsiyalar sohasida xalqaro raqobatbardosh hududga aylantirishga qaratilgan yirik loyiha hisoblanadi.
Loyiha  yashash, o‘qish, ilmiy tadqiqot va startaplar uchun yagona zamonaviy muhit yaratilgan. Kampus hududida o‘quv-auditoriya binolari, ilmiy laboratoriyalar, IT-texnopark, kovorking va jamoat joylari, shuningdek, talabalar va yosh olimlar uchun turar joy majmualarini qamrab olgan.
Markazning asosiy maqsadi ilg‘or ilmiy-texnik ishlanmalarni ishlab chiqish va ularni iqtisodiyotning real sektoriga joriy etishdan iborat. Kampus bir nechta oliy ta’lim muassasalarini yagona hududda birlashtirib, ilm-fan va biznes integratsiyasini ta’minlaydi, talabalarning ish beruvchilar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri hamkorlik qilish imkoniyatlarini kengaytiradi.
Tanishuv jarayonida delegatsiya a’zolariga markazning infratuzilmasi, zamonaviy arxitektura yechimlari hamda xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida ta’lim, ilmiy tadqiqotlar va innovasion loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha ikki hudud o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.