Qardoshlik – do‘stlik va hamjihatlik timsoli
Nurafshon shahri madaniy-ma’rifiy jamoasii "Do‘stlik va hamjihatlik ulug‘langan yurt" shiori ostida O‘zbekiston va Tojikiston chegaradosh hududi, Piskent tumanining "Mustaqillik" mahallasida tashkil etilgan madaniy-ma’rifiy tadbirda ishtirok etdi.
Tadbir davomida shahar madaniyat xodimlari qardosh xalqlarning milliy urf-odatlari, qadriyatlari va san’atini namoyish etib, mehmonlar uchun konsert dasturi, sahna chiqishlari hamda samimiy muloqotlar tashkil etdilar. Shuningdek, katta doshqozonlarda sumalak, halim, osh va sho‘rva tayyorlanib, barchaga ulashildi.
Ushbu uchrashuv qardosh xalqlar o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.
"Doʻstlik va hamjihatlik ulugʻlangan yurt"
Ushbu tizim edo.ijro.uz yagona axborot tizimi orqali ish olib boradi. Tizim 2025 yil 3 yanvardagi PQ-1 qarori ijrosi doirasida joriy etilgan bo‘lib, uning asosiy maqsadi – mahallalarda huquqbuzarliklarning oldini olish va fuqarolar uchun xavfsiz muhit yaratishdir.