Safar doirasida viloyat delegatsiyasi Boshqirdistonning asalarichilik va xalq tabobati sohasida alohida o‘rin tutgan — "Asalarichilik va apiterapiya bo‘yicha Boshqird ilmiy-tadqiqot markazi" faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
Viloyat hokimi Boshqirdistonning yirik agroxolding kompaniyasi vakillari bilan uchrashdi
Toshkent viloyati hokimi Zoyir Mirzayev rahbarligidagi viloyat delegatsiyasi Boshqirdiston Respublikasiga xizmat safari doirasida mamlakatdagi yirik agrosanoat korxonalaridan biri — "Urojay" kompaniyasi vakillari bilan hamkorlik masalalarini muhokama qildi.
Mazkur kompaniyaning asosiy faoliyat yo‘nalishi ziroatchilik va chorvachilik hisoblanib, qishloq xo‘jaligida katta muvaffaqiyatlarga erishib kelmoqda.
Xabar berganimizdek, Zoyir Mirzayev rahbarligidagi Toshkent viloyati delegatsiyasi Boshqirdiston Respublikasida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Safarning ilk kunida viloyat delegatsiyasi mezbonlar hamrohligida mamlakatdagi ijtimoiy-iqtisodiy, sanoat va agrar sohaga mansub yirik tuzilmalar faoliyati bilan tanishtirildi.
Samimiy, ochiq va do‘stona ruhda o‘tgan muloqot va muzokaralarda ikki hudud o‘rtasidagi hamkorlik istiqbollariga xizmat qiluvchi qator kelishuvlarga erishilmoqda.