Qabul soat 15.00 dan 19:00 gacha Toshkent viloyati, Zangiota tumani, Eshonguzar MFY, Oybek ko'chasi (Yoshlar ishlari agentligi binosi) da o'tkaziladi.
Фуқароларнинг мурожаатларини ўрганиш мақсадида, жорий йилнинг 18 февраль (чоршанба) куни Ички ишлар вазирининг биринчи ўринбосари — Тезкор-қидирув департаменти бошлиғи генерал-майор Ботир Кудратходжаевнинг шахсий қабули ўтказилади.
Қабул соат 15.00 дан 19:00 гача Тошкент вилояти, Зангиота тумани, Эшонгузар МФЙ, Ойбек кўчаси (Ёшлар ишлари агентлиги биноси) да ўтказилади.
ОБЪЯВЛЕНИЕ
В целях изучения обращений граждан 18 февраля текущего года (в среду) состоится личный приём Первого заместителя министра внутренних дел — начальника Оперативно-розыскного департамента, генерал-майора Ботира Кудратходжаева.
Приём будет проводиться с 15:00 19:00 часов по адресу: Ташкентская область, Зангиатинский район, МСГ «Эшонгузар», улица Ойбек (здание Агентства по делам молодёжи).
#sessiya
❗️ Nurafshon shahrida muhim siyosiy voqea bo‘lib o‘tdi!
2026-yil 17-fevral kuni xalq deputatlari Nurafshon shahri Kengashining navbatdagi 17-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiya kun tartibidagi asosiy masala — Nurafshon shahri hokimi Ilxom Maxmudjonovich Klichxanovning 2025-yilda iqtisodiy-ijtimoiy rivojlantirish borasida amalga oshirilgan ishlar hamda 2026-yildagi ustuvor vazifalar to‘g‘risidagi Murojaati bo‘ldi.
Mazkur sessiyada, N. Normirzayeva — Toshkent viloyati hokimining oila va xotin-qizlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari ishtirok etdi. Shuningdek, shahardagi barcha korxona va tashkilotlar rahbarlari, deputatlar, nuroniylar, mahalla yettiligi a’zolari, maktab direktorlari, hokimlik xodimlari hamda jamoatchilik vakillari qatnashdilar.
Bu esa belgilangan vazifalar keng jamoatchilik va viloyat rahbariyati ishtirokida muhokama qilinganini anglatadi.
Murojaatnomada belgilab berilgan vazifalardan kelib chiqib, shahrimizda 2026-yil uchun ustuvor yo‘nalishlar aniq belgilab olindi.
Sessiya ochiq muloqot, tahlil va kelajak rejalari maydoniga aylandi. Belgilangan maqsadlar — Nurafshonning yangi taraqqiyot bosqichiga qat’iy qadamdir.
Nurafshon — taraqqiyot sari!
Birgalikda harakat qilsak, albatta yuksak natijalarga erishamiz!
Hisobotda 2025-yil davomida:
— amalga oshirilgan bunyodkorlik va infratuzilma loyihalari;
— yangi ish o‘rinlari yaratish va tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash choralari;
— ta’lim, sog‘liqni saqlash va ijtimoiy sohadagi islohotlar;
— aholi farovonligini oshirishga qaratilgan dasturlar atroflicha bayon etildi.
Shuningdek, 2026-yil uchun:
— investitsiyalarni jalb etish;
— yangi ishlab chiqarish quvvatlarini ishga tushirish;
— yoshlar bandligini ta’minlash;
— shahar infratuzilmasini yanada modernizatsiya qilish;
— turmush sifatini oshirish bo‘yicha aniq vazifalar belgilab berildi.