Nurafshon shahrida tadbirkorlar bilan ochiq va samarali muloqot bo‘lib o‘tdi
Nurafshon shahrida tadbirkorlik subyektlari bilan ochiq va amaliy muloqot uchrashuvi yuqori saviyada tashkil etildi. Unda shahar hokimligi mutasaddilari, tegishli idora va tashkilotlar rahbarlari, bank vakillari hamda faol tadbirkorlar ishtirok etdi.
Tadbirni shahar hokimi I. Klichxanov ochib berib, bugungi kunda tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, hududlarda yangi ish o‘rinlari yaratish va aholi daromadlarini oshirish eng ustuvor vazifalardan biri ekanini alohida ta’kidladi. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llangan Murojaatnomada belgilab berilgan ustuvor yo‘nalishlar mazmun-mohiyati atroflicha tushuntirildi.
Ta’kidlanganidek, hududlarda qulay ishbilarmonlik muhitini shakllantirish, investitsiyalarni faol jalb etish, kichik biznesni qo‘llab-quvvatlash, ortiqcha byurokratik to‘siqlarni bartaraf etish hamda tadbirkorlarning qonuniy manfaatlarini himoya qilish bugungi islohotlarning muhim tarkibiy qismidir.
Shuningdek, shahar soliq inspeksiyasi rahbari, savdo-sanoat palatasi rahbari S.Tursunov hamda adliya bo‘limi boshlig‘i G.Rahmoqulov tomonidan tadbirkorlar uchun qonunchilikda belgilangan imkoniyat va imtiyozlar, soliq yengilliklari, davlat xizmatlari va huquqiy kafolatlar yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Tadbirda viloyatdan biriktirilgan vakil sifatida Xalq banki vakili Feruza Mirsaidovna ishtirok etib, kredit olish tartibi, imtiyozli moliyalashtirish dasturlari hamda xotin-qizlar va yoshlar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yaratilayotgan imkoniyatlar haqida atroflicha tushuntirish berdi.
Uchrashuv davomida tadbirkorlar tomonidan ko‘tarilgan muammo va takliflar ochiq muloqot tarzida tinglanib, ularni bartaraf etish yuzasidan mas’ullarga aniq topshiriqlar berildi hamda ijrosini ta’minlash bo‘yicha “yo‘l xaritalari” ishlab chiqilishi belgilandi.
🔹 Mazkur muloqot davlat va biznes o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash, tadbirkorlarning tashabbus va g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash hamda Nurafshon shahrining iqtisodiy salohiyatini yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qiladi.
Yurtboshimiz ta’kidlaganidek:
“Asosiy maqsadimiz – odamlarimizni doimiy daromadli qilishdan iborat. Bu yo‘lda tadbirkorlarimiz eng katta tayanchimiz va suyanchimizdir.”
Ana shu ezgu maqsad yo‘lida Nurafshon shahrida ham tadbirkorlikni rivojlantirish, yangi loyihalarni amalga oshirish va aholi farovonligini oshirish borasidagi ishlar izchil davom ettiriladi.